Okolica

Jeżeli poszukujecie spokoju i wyciszenia, czystej przyrody i przynależności do otaczającego naturalnego środowiska, zapraszamy do nas, na Kurpie.

Tutaj wśród złotych łanów zbóż, błękitnych rzek, zielonych, rozległych łąk i lasów rozpościera się kraina mlekiem i miodem płynąca. Czystość wód i powietrza, przepiękne dukty leśne to idealne miejsca na wędrówki piesze, turystykę rowerową, przejażdżki konne i kuligi. Meandry rzek zapraszają na spływy kajakowe i wędkarstwo. Bogactwo dzikiej zwierzyny sprzyja wyprawom łowieckim.

Ciekawe miejsca do zwiedzania w okolicy: torfowisko „Serafin” ze wspaniałą ścieżką rowerową i sztucznym zbiornikiem wodnym oddalonym od nas o 8 km, rezerwat barci sosnowych w Czarni, drewniany zabytkowy kościół w Łysych, zagroda Kurpiowska w Kadzidle i skansen w Nowogrodzie,sztuczny zbiornik wodny w Wykrocie (ok. 60 ha) w odległości 10 km, żeremie bobrowe i piękne jałowce oraz wiatraki w okolicy Lipnik.

 

Gospodarstwo nasze położone jest wśród pól, na peryferiach wsi, 200 m od lasu sosnowo-brzozowego, 10 km od dużego, sztucznego zbiornika wodnego.

Pieczołowicie kultywowany folklor i kultura oraz gościnność Kurpiów poruszą serca, a powroty tu staną się Waszą naturą.